6 põhjust katta põrand PU-ga

08. mai 2018, 10:00
PU tehnoloogia annab arhitektide ja sisekujundajate fantaasiale vabad käed, võimaldades nende visioonid reaalsuseks teha.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180508/CM/180509982/AR/0/AR-180509982.jpg

PU on põrandakattematerjal, mis päästab lootusetus olukorras põranda väljavahetamisest ja kaitseb uut põrandat kulumise ja määrdumise eest, kuid ka palju muud. 60 aastat põrandakaitsesüsteemidega tegelnud Saksamaa ettevõtte Dr. Schutz Groupi Eesti haru juhatuse liikmed Mario Hansberg ja Arko Suppi selgitavad PU eeliseid.

"Kõige parem tunne on siis, kui saad kliendi välja aidata lootusetust olukorrast," sõnab Dr. Schutzi juhatuse liige Mario Hansberg, kelle sõnul on sageli nii, et klient kutsub vaatama põrandat, mis tema arvates tuleb täielikult välja vahetada, kuid kohapeal selgub, et PU-tehnoloogia päästab. "Paljud põrandad annab isegi ilma värvimata taastada päris heasse olukorda ja seda üsna lühikese ajaga ja tunduvalt soodsamalt, kui põranda välja vahetamine," kinnitab Hansberg ja lisab, et on teinekord isegi üllatunud sellest, kui halvas seisus põrandaid on võimalik päästa ja mitte ajutiselt - PU-tehnoloogia kõige suurem kasutegur on selle vastupidavus, sest omadustelt ning välimustelt on see võrreldav uue põrandaga.

Elu ja äri ei jää seisma

Põrandapinna katmine PU-tehnoloogial põhineva lahendusega võtab aega nädalavahetuse, võib piisata ka ühest päevast. "Mõnisada ruutmeetrit põrandat on ühe nädalavahetuse töö. Inimesed lähevad reedel koju ja tulevad esmaspäeval uue põrandaga kontorisse,” selgitab Hansberg. Samuti saab põrandat katta osade kaupa, kui lükata mööbel alguses ruumi ühte serva ja teha pool ruumi, seejärel teine pool. Põrandad saab kasutusele võtta minimaalselt 10 tundi pärast viimase kihi paigaldust. Tulemus on see, et põranda taastamise ajaks pole vaja ruumidest välja kolida ja tavapärane äritegevus saab jätkuda suuremate katkestusteta.

PU tehnoloogiaga saab isikupärastada põrandat oma tahtmise järgi (pildid, logod, teeviidad jne) ning muuta põrandat mängulisemaks.

Libisemiskindlus päästab duši all libisejaid

PU-tehnoloogiaga saab anda põrandale libisemiskindluse ning läbipaistva lahenduse abil saab libisemiskindluse kaotanud põrandale selle tagasi anda. "Kui tavapärane standard on R9, siis PU abil saab põrandale anda R11 tasemele vastav libisemiskindlus," sõnab ettevõtte juht.
Näiteks on see tähtis spordisaalide põrandate ja pesemisruumide puhul. “Kui on intensiivne mäng, inimesed higistavad, põrand saab märjaks ja läheb libedaks. Samuti on libisemiskindlus tähtis pesuruumides. Meie üks pikaajaline hea klient - Muusikaakadeemia ühiselamu - kes on meilt mitu aastat mitmes osas abi saanud. Neil on kogu maja põrandad PU-ga kaetud,” toob Hansberg näiteks.
Peale selle päästab PU vanad kahhelplaadid - oma aja ära elanud vannitoaviimistlust ei pea välja lammutama, vaid see toimib ja näeb pärast PU-ga katmist välja nagu uus. “Näiteks Hollandis ja Soomes kasutatakse PU-lahendust vannitubadele täiesti uue väimuse andmiseks, millega kaetakse nii seinu kui ka põrandaid. See on palju kiirem ja soodsam lahendus kui plaatimine.”
Kuid on ka teisi kohti, kus libisemiskindlust hädasti vaja on. “Meie materjalidega on tehtud ka proteesilabor, kus proteesi lihvimise ja kipsitolm tegi põranda hästi libedaks ja see oli nagu piljardisaali rada,” selgitab Hansberg ja teeb nalja, et võtaks hea meelega järgmise kliendina käsile suusakoondiste määrdetiimide kasutatavad pidamisalad.

PU Anticolor – kestev kulumiskindlus ja püsiv kaitse plastifikaatorite, desinfitseerimisvahendite ja värvainete vastu. Lihtsam hooldada ja uus laitmatu väljanägemine.

Antistaatika hoiab ära jahuplahvatused

Kui hambaproteesilaboris tekib palju kipsitolmu, siis näiteks farmaatsiatehases tekib tolm tablettide tootmisel. "Seal kardetakse kõige rohkem tolmu hõõrdumisest tekkivat tolmu- või jahuplahvatust. Sama kehtib ka pagaritöökodade puhul," selgitab Hansberg. Kui valemisse lisada staatiline laeng, siis on tulemuseks väike plahvatus, nii et sellise plahvatusohuga hoones ei tohi olla põrandamaterjal selline, mis sädet edasi annab ja siingi on PU hea lahendus.

Pikaajaline ja soodne lahendus

Isegi kui otsustada uue põranda kasuks, jääb probleem, et see tuleks ikkagi millegagi katta. "Tavaliselt räägitakse sel puhul vahatamisest, kuid vahatamine ei lahenda põranda kulumise probleemi. See annab kena läike ja kuni paar kuud liigub mopp selle peal paremini, aga põranda kulumist vaha ei takista. Kiht, mis meie peale paneme, see on konkreetselt ohverkiht ja põrand selle all jääb kulutamata. Kui arvutada PU kestvus ja vahatamise sama aja maksumus kokku aastateks, siis võrdlusest selgub päris korralik võit,” kinnitab Hansberg ja lisab, et ka paigaldamise mõttes on PU soodsam kui päris uus põrand.
Mis aga hooldusesse puutub, siis PU kiht ei lase mustusel vanamoodi põranda pooridesse imenduda. See aga tähendab lihtsamat puhastamist ja väiksemat puhastusvahendite kulu. "Spordisaali põrandale lihtsalt ei teki enam musti ketsitriipe ja isegi, kui mõni tekib, siis tuleb see kergesti ära," toob Hansberg näite.

Loob tervisliku keskkonna

“Meil on keskkonnasõbralikkusega kõik hästi. Meie lahendus vastab A+ emissoonikategooriale,” sõnab Hansberg ja täpsustab, et see tähendab, et igasugune kartus, et ega uuest põrandakattest mingit mürki eralduma või aurama hakka, on põhjendamatu. Tegemist on Euroopas igakülgselt sertifitseeritud materjaliga, mida on lubatud kasutada nii meditsiinis kui ka toitlustuses ja ka lasteasutustes. Peale selle on tänavu turule toodud uus eriti ökoloogiline toode PU Neo, mis on mõeldud Skandinaavia turule, kus on koostisosadele veelgi rangemad nõuded. “Mingit ohtu tervisele ei ole,” kinnitab Hansberg ja lisab, et vastupidiselt vahale PU ei kulu ja seega ei teki sellest ka tolmu, mida jalgadega laiali kanda ning sisse hingata ei ole kuigi tervislik. “Soomes on väga palju asbestpõrandaid ja kuna asbesti murenemisel eralduv tolm on eriti ohtlik, siis Soomes kasutatakse PU-d just selleks, et vanu asbest­põrandaid ohutuna hoida,” lisab ta.

Vaata videosid, kuidas pääseda lõputust vahatamisest:
https://dr-schutz.ee/porandate-taastamine-disain-ja-kaitsmine/
https://dr-schutz.ee/ru/porandate-taastamine-disain-ja-kaitsmine/

Vaata objektide galeriid inspiratsiooni saatmiseks!

LISAINFO

Dr. Schutz Estonia OÜ

Mario Hansberg
tel 5360 0232
Arko Suppi
tel 5360 0265
www.WaxNoMore.ee
www.dr-schutz.ee

Kui soovid rohkem infot, jäta kontaktandmed siia:

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.
Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. May 2018, 09:05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing